Dvacetiletá tradice - to je firma AČKo

Úklidová firma AČKo vznikla již v roce 1989. Založil ji její majitel Karel Semelka jako standardní úklidovou službu. Časem se potenciál malého rodinného podniku rozšířil o čištění vertikálních žaluzií, později o výrobu clonící techniky.

„Úklid je dnes velice sofistikovaný proces na sebe navazujících činností, s jasně danými postupy. Je o to těžší, že všichni zákazníci se domnívají, že na této činnosti není nic těžkého, neboť uklízet umí každý. Já si to až tak nemyslím. Každá činnost s tím související se musí řídit danými technologickými postupy, aby výsledek byl kvalitní a odpovídal náročným požadavkům zákazníka. Zároveň pravidla musí být nastavena tak, aby vynaložené prostředky byly využity efektivně. Cílem úklidové činnosti totiž není jen jaksi udržovat přijatelný stav, ale také dokázat zajistit maximální životnost nákladných interiérových prvků – nábytku, podlahových krytin, schodišť a dalších. Myslím si, že u našich stálých zákazníků jsme tohoto cíle dosáhli. Díky školeným pracovníkům a s pomocí profesionální řady úklidových prostředků osvědčených značek dosahujeme dlouhodobé spokojenosti našich náročných klientů,“ prozradil nám přímo pan majitel podniku s více jak dvacetiletou tradicí.

Jak už jsme se zmínili v úvodu, ke standardním úklidovým službám AČKo připojilo další související se zkvalitňováním interiérů – výrobu, montáž a následné čištění veškeré clonící techniky. Karel Semelka se skutečně má čím chlubit. Jeho jedinečný patent – čistírna vertikálních žaluzií dokáže jejich životnost prodloužit až několikanásobně. O kvalitě vyčištěných žaluzií svědčí i skutečnost, že čistírnu vertikálních žaluzií AČKo dnes využívá více než dvě stě padesát úklidových firem a výrobců clonící techniky. Zákazník, který si objedná výrobu nových vertikálních žaluzií, má zároveň zajištěn plný servis, což znamená záruku toho, že po pozdějším vyčištění jsou žaluzie opět plně funkční. Veškeré potřebné údaje o této službě najdete na přehledných internetových stránkách firmy.

„Žaluzie by se měly čistit minimálně jedenkrát do roka. Tím se zajistí jejich dlouhodobý pěkný vzhled a nestanou se nosiči prachu i dalších nečistot. Většinou si neuvědomujeme, že stejně jako záclony, se prach, buničina, pyly a různé alergeny na žaluziích zachycují a jsou tak s námi v interiéru stále. Přitom záclony pereme i několikrát do roka, nenapadlo by nás to neudělat. Ale k žaluziím jako bychom měli jakousi důvěru, že prach a chorobonosné zárodky nezachytají. V AČKu zbavíme žaluzie veškerých vodou rozpustných nečistot, antistaticky je upravíme, získají příjemně parfémovanou vůni a rozjasníme jejich barvy“ pokračuje ve svém objasnění fungování patentované čistírny pan Semelka.

Musíme potvrdit, že rozdíl mezi dva roky neošetřenou látkou vertikální žaluzie a pravidelně čištěnou je vidět už na první pohled. A tak nás napadá, že motto firmy AČKo, které můžete spatřit na firemních autech kroužících ulicemi Prahy – Pro vaše zdraví, pro vaši úroveň – je naplněno bez výhrad. Je jen otázkou času, kdy tuto potřebnou službu budou více využívat majitelé kanceláří, bankovní domy, poštovní úřady, zdravotnická zařízení… aby zlepšily vzhled svých prostor a současně ochránili zdraví jak vlastních pracovníků, tak svých klientů. Současní zákazníci firmy AČKo mohou potvrdit, že to stojí za to.